Мільярд гривень для закупівлі FPV-дронів через маркетплейс зброї DOT-Chain Defence: участь в пілоті візьмуть 10 бригад ЗСУ

Перші 10 бригад Збройних Сил України візьмуть участь в пілотному запуску маркетплейсу зброї DOT-Chain Defence. Для цього Міністерство оборони України виділило Агенції оборонних закупівель один мільярд гривень. Ці кошти бригади зможуть використати виключно для замовлення безпілотників через ІТ-систему Державного оператора тилу.
«DOT-Chain Defence – це принципово новий підхід до забезпечення армії. Ми створюємо систему, де кожен підрозділ сам обирає потрібне озброєння, а постачання відбувається за тижні, а не за місяці. Це прозора і цифрова модель, яка робить військову логістику гнучкою, швидкою та сучасною. Ми будуємо екосистему, в якій держава, виробники і військові працюють як єдина команда заради перемоги», – зазначає Рустем Умєров, Міністр оборони України.
Як це працюватиме:
Військові
- обирають потрібні засоби в межах бюджету;
- замовляють наявну зброю та формують попередні замовлення на ще не виготовлені партії;
- залишають відгуки, оцінки, подають сервісні звернення.
Виробники та постачальники
- розміщують свою продукцію на маркетплейсі;
- оновлюють інформацію щодо наявності і строків виготовлення дронів;
- передають дрони напряму військовим.
Агенція оборонних закупівель (АОЗ)
- збирає замовлення військових, оплачує та контролює процес постачання;
- аналізує відгуки військових щодо якості зброї та обслуговування;
- слідкує за наповненням та актуальністю маркетплейсу.
«Запуск DOT-Chain Defence — частина змін, які впроваджує ДОТ та АОЗ із забезпечення ЗСУ безпілотниками, а в майбутньому — й іншими видами озброєнь. Ми посилюємо роль військових, щоб саме вони обирали, що отримуватимуть. І робимо цей процес максимально простим та зручним для кожного захисника та захисниці», — додає Арсен Жумаділов, директор Агенції оборонних закупівель.
Для участі в DOT-Chain Defence подали свої комерційні пропозиції понад 80 виробників безпілотників з більш ніж 400 типами БпЛА. Спочатку на маркетплейсі будуть доступні дрони від 15 компаній – впродовж декількох тижнів в систему заведуть більшу частину виробників. Долучення всіх постачальників планується протягом наступного місяця.
DOT-Chain Defence був розроблений за підтримки Офісу ефективного регулювання BRDO.
Також система буде інтегрована із застосунком для військових Армія+ для швидкого опрацювання звернень щодо підтримки та обслуговування безпілотників. Всі звернення поступатимуть напряму до виробника і стануть основою для аналізу та вдосконалення рішень на полі бою.