18 квітня 2025, 16:33

АОЗ представив ринку концепцію нової моделі забезпечення БПЛА

Подію відвідали понад 200 представників виробників та постачальників – від великих підприємств до стартапів у цій сфері.

“Розробки цих компаній палять ворожі танки, знищують бліндажі, піхоту, збивають російські вертольоти. Вони ведуть розвідку, допомагають з логістикою, евакуацією, беруть у полон окупантів, долають тисячі кілометрів, вражаючи критичні об’єкти ворога. Наша мета – забезпечити постачання найкращих дронів для наших воїнів у потрібній кількості без перешкод та затримок”, - Рустем Умєров, Міністр оборони України.

“Сучасна війна потребує сучасних рішень. Сьогодні безпілотники виконують широкий спектр завдань – вони не лише допомагають знищувати ворога, а й рятують життя наших захисників. Наша головна мета – стимулювати розвиток українського ринку БПЛА та забезпечити закриття потреб військових. Для цього потрібно сформувати конкурентне середовище, зрозумілі правила та можливості планування виробництва.”, – коментує Арсен Жумаділов, т.в.о. керівника АОЗ.

Нова концепція покликана вирішити наявні  проблеми з термінами постачання, забезпечити прогнозованість процесу для військових і надати виробникам краще розуміння попиту та потреби.

Це буде досягатися, зокрема, завдяки двом підходам до здійснення закупівель, які реалізовуватимуться паралельно:

Перший - це гарантовані закупівлі на запит від Вищого командування Збройних Сил України.

Другий – за запитом підрозділів через ІТ-систему DOT-Chain Defence. Вона дозволить військовим самостійно обирати необхідну кількість та типи БПЛА відповідно до їх потреб та бюджету. 

Система створена на основі DOT-Chain від Державного оператора тилу (DOT), яка вже довела свою ефективність у забезпеченні ЗСУ харчами. Вона працюватиме у форматі маркетплейсу, де будуть представлені різні виробники.

Усі товари будуть категоризовані, а військові зможуть залишати відгуки та оцінювати БПЛА, а також відстежувати статус замовлення на кожному етапі.

Це значно спростить вибір для військових і водночас допоможе виробникам удосконалювати свою продукцію та сервіс.

«У цій війні ворог переважає нас чисельно. Але перемогу визначає не кількість сил, а ефективність стратегії та сучасні технології. Міноборони будує цифрові рішення, які зроблять максимально результативною взаємодію виробників і військових, та дадуть нам технологічну перевагу на полі бою. І DOT-Chain Defence – одне із них», – пояснює Катерина Черногоренко, заступниця міністра оборони України з питань цифровізації.

ІТ-система також використовуватиметься у циклі постачання. Завдяки цифровізації процесу через DOT-Chain Defence держава в режимі реального часу отримає верифіковану інформацію щодо потреб ЗСУ в БПЛА, їх розподілу, етапи доставки, залишки на складах. Крім того, це дозволить скоротити процес постачання з місяців до кількох тижнів та спростити взаємодію між усіма учасниками процесу. 

Запуск нової моделі планується вже найближчим часом. Вона змінить підхід до постачання, скоротивши терміни з місяців до тижнів і зробивши процеси прозорими та ефективними. Завдяки цифровізації та конкурентному середовищу українська армія отримає сучасні рішення для нашої стійкості.